Reflexní masáž chodidel


Reflexní terapie je lidstvu známá už přes 5000 let, je postavena na teorii energetických drah, neboli meridiánů, ty propojují chodidla se všemi tělesnými orgány. Při reflexní masáži masírujeme reflexní (akupresurní) body na chodidlech, které kompletně odrážejí celý lidský organismus. Pokud je určité místo na plosce nohy citlivé na dotek či při zmáčknutí bolí, dokládá to, že orgán spjatý s tímto bodem není zcela v pořádku – může být oslabený, přetížený, zanešený toxiny, podrážděný.

Tyto obtíže lze právě stimulací reflexních bodů napravit. Jemným tlakem lze dysfunkce jednotlivých orgánů odbourat, u některých potíží stačí pár stlačení, někdy je třeba se na dané místo soustředit déle, dokud bolest nezmizí. Jakmile bolest poleví či zcela odezní, značí to, že byla obnovena správná funkce orgánu. Díky tomu, že prostřednictvím akupresury lze stimulovat všechny orgány, působí reflexní masáž chodidel blahodárně na celý organismus.

Tuto masáž používám nejvíce v kombinaci s jinými druhy masáže – nejprve připraví tělo na uvolnění a na konci zase velmi dobře ukotvuje, klient má tak před tím než „vyjde do světa“ pocit, že stojí pevně na svých nohách.