Baňkování


Historie baňkování se začala psát již v pravěku, kdy se využívali různé rohy zvířat k podtlaku, na východě zase nahrazoval dnešní baňku bambus, ve starověku patřily baňky ke standardní výbavě tehdejších lékařů.

Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů.

Při masáži jsou používány tzv. suché baňky, v nichž vzniká podtlak, který způsobuje jejich přisátí na pokožku, ty se sázejí na neporušenou pokožku a podtlakem následně vytváří uvolnění podkoží. Baňkami lze také masírovat. Na olejem natřené tělo se přisátou baňkou jezdí po svislé ose podél páteře a krouží se jí nad citlivými místy, které se tak výrazně prokrví a hluboce uvolní.

Baňkování výrazně odstraňuje z těla stres a napětí a uvolňuje z těla nahromaděné toxiny. Říká se, že kdo baňkování jednou zkusí, nedá na něj dopustit.

Baňky využívám pro klienty převážně na lokálně zatuhlá místa, vždy respektuji práh bolestivosti klienta, takže nejdeme přes silnou bolest. Se stoupající energií jara využívám baňky pro účinnou detoxikaci a povzbuzení organismu. Vynikající jsou i pro rozproudění lymfatického systému a proti celulitidě.